#1 2012-02-05 15:49:24

Wiedzmin_PL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 129
Punktów :   

Manifest

W związku z tym czego się dowiedziałem o tiger462 . Nie ukrywam mojego nie zadowolenia nikt nie poinformował mnie o tej sytuacji mimo mojego pytania. Zwracam z prośba do wodza o zamianę ustroju klanu Monarchia absolutna nie sprawdza się . Nasz ustrój przypomina ustrój Carski za Panowania Mikołaja II kiedy to występowała obok wodza duma ( rada) ale tylko jako ciało doradcze a car stał ponad Prawem  ( w zapisach naszych praw wódz stoi ponad tymi prawami) wiec to nie jest nawet monarchia konstytucyjna. Wiem ze ustrój demokratyczny niesie za sobą pewna niestabilność ale ze względu na możliwość awansu społecznego tak zwana ruchliwość pionowa oraz święta demokraci jakimi są wybory jest on dla nas nie zbędny, Proponuje wparować ,,demokracje,, w stylu albo rosyjskim gdzie wódz miał by prawa do dopuszczania pewnych partii do głosowań a inne by mógł wykluczać albo demokracji USA gdzie by były tylko dwie partie . W obu systemach Prezydent ( czytaj wódz) ma cała władze państwem ( klanem) więc nie chce osłabić pozycji wodza( prezydenta) tylko sprawić iż cała obsada rządu będzie wybierana przez obywateli ( siepaczy).
Na zakończenie zakładam partie na rzecz demokratyzacji klanu EFP .

Offline

 

#2 2012-02-06 21:33:26

Slaj

Steamowiec

Zarejestrowany: 2011-09-01
Posty: 117
Punktów :   

Re: Manifest

Zatem pokaż prawo, które mówi że wódz stoi ponad prawem. I że szamani tylko doradzają. Możemy rekrutować, wyrzucać, mamy jakieś możliwości.


A, napisz też poprawkę do regulaminu. Myślę, że przegłosujemy ją razem z radą. Tylko żeby była sensowna. Możesz napisać nowy punkt lub wprowadzić poprawkę do już istniejącego.

Ostatnio edytowany przez Slaj (2012-02-06 21:37:31)

Offline

 

#3 2012-03-02 16:11:16

Wiedzmin_PL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 129
Punktów :   

Re: Manifest

Chciałem powitać nowego szamana ,,Swar_LeY,, widać ze jest bardzo aktywny na forum , mam nadzieje ze rozpocznie tarze rekrutacje . Na tym przykładzie widzimy ze człowiek który prawie się forum nie interesował pod wpływem przedzielonej mu przez demokratyczne głosowanie funkcji stał się aktywnym i pomocny. Proponuję więc wprowadzanie częstych zmian we władzy bo jaki widać monarchia ma to do siebie ze jest wprawdzie stabilna ale szybko się wypala.

Offline

 

#4 2012-04-28 14:52:50

Slaj

Steamowiec

Zarejestrowany: 2011-09-01
Posty: 117
Punktów :   

Re: Manifest

Wiedzmin_PL napisał:

Chciałem powitać nowego szamana ,,Swar_LeY,, widać ze jest bardzo aktywny na forum , mam nadzieje ze rozpocznie tarze rekrutacje . Na tym przykładzie widzimy ze człowiek który prawie się forum nie interesował pod wpływem przedzielonej mu przez demokratyczne głosowanie funkcji stał się aktywnym i pomocny. Proponuję więc wprowadzanie częstych zmian we władzy bo jaki widać monarchia ma to do siebie ze jest wprawdzie stabilna ale szybko się wypala.

Ale już go nie ma...

Offline

 

#5 2012-06-29 10:37:48

Wiedzmin_PL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 129
Punktów :   

Re: Manifest

Mimo wszystko zaczął się interesować forum gdy został wybrany demokratycznie a nie odgórnie przez wodza , ja i ty interesowaliśmy się forum zanim zostaliśmy szamanami.

Offline

 

#6 2012-07-07 20:06:23

Slaj

Steamowiec

Zarejestrowany: 2011-09-01
Posty: 117
Punktów :   

Re: Manifest

Tak, to prawda. Ale gdy zostałem szamanem, zacząłem interesować się forum bardziej niż wcześniej. Myślę, że powinien być to obowiązek rady/szamanów, jak i zwykłych ludzi z klanu.

Offline

 

#7 2012-07-16 15:36:04

Wiedzmin_PL

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-03
Posty: 129
Punktów :   

Re: Manifest

Pierwsze pytanie czy gdyby ci zabrano szamana mniej niż teraz interesował byś się  klanem? drugie jeśli nie to po co ci szaman jeśli rzadko rekrutujesz ? Trzecie pytanie skoro tak dobrze znasz Xsander-pl dlaczego nie da tobie swojego hasła na swoje konto wtedy będziesz miał zawsze dostęp do rekrutacji ,,na wypadek gdybyś zechciał rekrutować,,?

Ostatnio edytowany przez Wiedzmin_PL (2012-07-16 15:41:54)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Passau